چهارمین نشست دبیران کانون های علمی – فرهنگی ایثار دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

به گزارش روابط عمومی سایت کانون ایثار، چهارمین نشست سراسری دبیران کانون های علمی – فرهنگی ایثار دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.

دکتر حسینی مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ابتدای این نشست با نگاهی اجمالی به تاریخ پر فراز و فرود کشورمان اشاره کرد و گفت: ما از بدو پیدایش عمدتا در مقام مدافع بودیم. به عبارت دیگر ما یک کشور و ملتی هستیم که روحیه ی تهاجمی نداشته بلکه از روحیه ی دفاعی برخوردار بودیم برخلاف کشورهای استعماری که حیات و ممات خود را در جنگ و حمله و تهاجم و تجاوز می بینند.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، قیام حضرت امام(ره) را موجب تقویت باور مردم دانست و خاطرنشان کرد: هم صدایی مردم در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی بسیار نمود داشته و پیدا شدن واژه ای را تحت عنوان” ایثار اجتماعی” به همراه داشته است که انسان های بی نظیری با تقدیم و ایثار جان و مال شان، به دفاع از میهن اسلامی شان، در جبهه ها حضور یافتند و حماسه آفریدند.

دکتر حسینی ادامه داد: اگر در آن زمان، حضور در جبهه ها بالاترین ارزش تلقی می شد، امروز حضور در عرصه های علمی، تولیدی و اجتماعی، مهم ترین وظیفه برای تک تک ما می تواند باشد.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنانش، گریزی هم به انرژی هسته ای زد و گفت: تردید ندارم تلاشی که دانشمندان هسته ای کردند، ارزش آن کمتر از ایثارگران دوران دفاع مقدس نبود. چون اگر این افراد دستاوردهای هسته ای را برای کشورمان به ارمغان نمی آوردند، قدرت های جهان حاضر به مذاکره با ما نبودند.

دکتر حسینی در پایان سخنانش به نامگذاری سال ۱۳۹۵ توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند اقدام و عمل است. اگر ما خواهان تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم، ناگزیریم فرهنگ ایثار را در جامعه گسترش دهیم و اگر فرهنگ ایثار اجتماعی رنگ و لعاب خود را از دست بدهد، بسیاری از کارها و برنامه ها به سر منزل مقصود نخواهد رسید. ایثار اجتماعی بالاترین سرمایه برای یک کشور محسوب می شود.

یادآور می شود: در ابتدای این مراسم دکتر رضایی مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سایت کانون ایثار و مهندس آقاجانی مدیر دانشجویی سایت کانون ایثار، هر یک بصورت جداگانه، به نمایندگی از رییس دانشگاه و معاون دانشجویی سایت کانون ایثار به دانشجویان شرکت کننده در چهارمین نشست سراسری دبیران کانون های علمی – فرهنگی ایثار دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور خیرمقدم و خوش آمد گفتند.

چهرامین نشست کانون های ایثار چهرامین نشست کانون های ایثار چهرامین نشست کانون های ایثار چهرامین نشست کانون های ایثار چهرامین نشست کانون های ایثار

روابط عمومی سایت کانون ایثار

Check Also

۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارکباد

 بیست و دوم بهمن ماه روزیست که به ملت بزرگ ایران تعلق داشته وو در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *